Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Německé akciové tituly si svůj ranní drive přeci jen udržely

12.09.2018 | 18:22 0 Komentářů

Index DAX si připsal dnes nárůst o 0,52 % na 12032,3 b. Největší ztráty eviduje technologický a energetický sektor. Infineon Technologies odepisuje -5,5 %. V závěru seance byl zřetelný investorský optimismus po uvolnění zprávy o možné obnově jednání mezi USA a Čínou.

Již od samého otevření německé burzy se pokoušel index DAX o připsání zisků, nadšení však postupně během dnešní seance vyprchávalo. Nicméně před cílovou rovinkou přišel zvrat, když podle Wall Street Journal se administrativa Donalda Trumpa chystá obnovit jednání s čínskou protistranou o vzájemných obchodních vztazích, díky čemuž německé akcie nabraly druhý dech a vyhouply se tak o půl procenta výše.

Největší ztráty se dnes odepisovaly napříč celým utility sektorem, v průměru o -3,5 %. Ostatní sektory táhly index většinou do plusových hodnot, zejména trh s nemovitostmi (+1,2 %) a spotřebitelský průmysl (+ 1,2 %) napomohly k zeleným číslům.

Nejsilnějšími tahouny byly adidas AG (ADS; +2,0 %), Continental AG (CON; +1,8 %) a Deutsche Lufthansa AG (LHA; +1,7). Na straně druhé veliké ztráty evidoval Infineon Technologies AG (IFX;  -5,5 %), který zasáhl propad s polovodiči na New Yorské burze tažený varováním analytiků z Goldman Sachs o možném zhoršení postavení paměťových čipů na trhu do roku 2019. Vedle nich se silnějšímu propadu nevyhnuly ani RWE AG (RWE; -3,6 %) a E.ON SE (EOAN; -3,5 %), které se potýkaly se strachem z uspěchaného plnění cílů na snižování znečištění.

Index DAX +0,52 % na 12032,3 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Adidas (ADS) +2,0 % Infineon Technologies (IFX) -5,5 %
Continental (CON) +1,8 % RWE (RWE) -3,6 %
Lufthansa (LHA) +1,7 % E.ON (EOAN) -3,5 %
Fresenius Medical Care (FME) +1,5 % Deutsche Bank (DBK) -1,0 %
Linde (LINU) +1,4 % Commerzbank (CBK) -0,7 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.