Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Německé akcie zaznamenaly silný růst po dlouhé stagnaci

25.01.2017 | 19:26 0 Komentářů

Index DAX si připsal 1,82 % na 11806,05 b.

Zatímco evropské akcie, měřeno indexem Stoxx 600, v lednu mírně ztrácely a odevzdávaly tak zisky z dobré novoroční seanci, německý DAX po zbytek ledna stagnoval bez větších impulsů. Až ve středu se dočkal růstu, nejvyššího za dva měsíce. Nejvíce se v Evropě dařilo finančnímu sektoru, který rostl spolu s výnosy dluhopisů. V Německu si tak výrazné zisky připsaly akcie Commerzbank (CBK; +3,6 %), Allianz (ALV; +3,3 %) a na roční maximum se posunula Deutsche Bank (DBK; +5,8 %). Výnosy desetiletých německých dluhopisů dnes překonaly prosincová maxima, při pohledu na delší historii je však jejich růst od závěru roku spíše nepatrný. Akciím cementárny HeidelbergCement (HEI; +4,1 %) a dalším společnostem ze sektoru pomohl k zisku Donald Trump, který na Twitteru přislíbil vystavění zdi [na hranicích s Mexikem]. Výkonný ředitel cementárny, Bernd Scheifele, se nechal slyšet, že společnost má dobrou pozici v Texasu a Arizoně pro dodávky cementu na případnou stavbu zdi. Z dnešního růstového sentimentu dnes nic nevykřesly defenzivní sektory utilit a realit. V Německu tak ztrácelo RWE (RWE; -1,0 %) a Vonovia (VNA; -0,3 %).

Index DAX +1,82 % na 11806,05 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Deutsche Bank (DBK) +5,8 % RWE (RWE) -1,0 %
HeidelbergCement (HEI) +4,1 % Vonovia (VNA) -0,3 %
Commerzbank (CBK) +3,6 % Volkswagen (VOW3) +0,2 %
Allianz (ALV) +3,3 % Fresenius Medical Care (FME) +0,3 %
Lufthansa (LHA) +2,9 % Beiersdorf (BEI) +0,5 %

Zdroj: Bloomberg

AKCE: Do konce ledna vám odpustíme úroky za čerpání úvěru na obchodování v Německu. Obchodovat můžete až s 10x pákou, možnost spekulace na růst i na pokles.

AKCE: Do konce ledna vám odpustíme úroky za čerpání úvěru na obchodování v Německu. Obchodovat můžete až s 10x pákou, možnost spekulace na růst i na pokles. Více informací zde: http://bit.ly/Fio_akce

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.