Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Německé akcie stagnovaly, banky těžily z vyšších výnosů

14.02.2017 | 20:06 0 Komentářů

Index DAX odepsal kosmetických 0,02 % na 11771,81 b.

Německá burza jako celek v úterý nezaznamenala příliš zajímavou seanci, když DAX celý den osciloval kolem nuly. Zajímavější vývoj byl vidět na akciích německých bankovních domů Commerzbank (CBK; +2 %) a Deutsche Bank (DBK; +1,6 %), které se sice většinu dne držely na kladné nule, odpoledne však ruku v ruce vzrostly spolu s výnosy německých a amerických dluhopisů. Ty reagovaly na vystoupení Janet Yellen před americkými zákonodárci, ve kterém předsedkyně rady guvernérů FEDu oživila šance na další zvýšení sazeb již na březnovém zasedání FOMC.

Především dopoledne se dařilo také akciím elektrárenské společnosti RWE (RWE; +0,9 %), po zvýšeném doporučení od analytiků Morgan Stanley na „overweight“ s cílovou cenou 15,5 EUR z „equalweight“ s cílovkou 14,6 EUR.

V Evropě se dnes nedařilo sektoru základních materiálů, ve Frankfurtu potom ThyssenKruppu (TKA; -1 %) a především HeidelbergCementu (HEI; -3,9 %), který zveřejnil předběžné výsledky za 4Q. Ty zaostaly za očekáváním analytiků kvůli propadu zisku v západní a jižní Evropě.

Index DAX -0,02 % na 11771,81 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Commerzbank (CBK) +2,0 % HeidelbergCement (HEI) -3,9 %
Deutsche Bank (DBK) +1,6 % ThyssenKrupp (TKA) -1,0 %
Volkswagen (VOW3) +1,1 % Merck (MRK) -0,7 %
Vonovia (VNA) +1,0 % E.ON (EOAN) -0,7 %
RWE (RWE) +0,9 % Bayer (BAYN) -0,6 %

Zdroj: Bloomberg

AKCE: Do konce března vám odpustíme úroky za čerpání úvěru na obchodování v Německu. Obchodovat můžete až s 10x pákou, možnost spekulace na růst i na pokles.

AKCE: Do konce března vám odpustíme úroky za čerpání úvěru na obchodování v Německu. Obchodovat můžete až s 10x pákou, možnost spekulace na růst i na pokles. Více informací zde: https://bit.ly/Fio_akce

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.