Středa 28. října. Je Státní Svátek

Německá Lufthansa pokračuje v úsporných opatřeních, konkrétní kroky přiblíží na podzim

22.08.2012 | 10:38 0 Komentářů

Německá aerolinka Lufthansa (LHA) oznámila, že plánuje snížit počet zaměstnanců a některé své aktivity outsourcovat mimo Německo. Vše v rámci úsporných opatření, které by měly do roku 2015 ušetřit až 1,5 mld. EUR ročních nákladů.

Člen představenstva Stefan Lauer uvedl, že opatření, které také obsahují vyšší integraci mezi jednotlivými divizemi, budou detailněji upřesněna na podzim. Konkrétně uvedl, že společnost přiblíží které nové procesy zavede, kolik zaměstnanců propustí a jak se vypořádá s reorganizací v rámci divizí. Některé aktivity v rámci společnosti budou ukončeny a zadány externím firmám.

Lufthansa, jenž celosvětově zaměstnává kolem 120 000 lidí, zahájila úsporná opatření již v roce 2011 prostřednictvím programu SCORE (Synergies, Costs, Organization, Revenues, Execution), který vyškrtal v daném roce náklady ve výši 1 mld. EUR. Již předtím aerolinka oznámila plány na propuštění 3500 administrativních pracovníků a až 1000 zaměstnanců z divize cateringu.

Úsporná opatření, která obsahují i škrty ve mzdách dosavadních pracovníků, vyvolaly mezi zaměstnanci vlnu nevole. Lufthansa se momentálně snaží dohodnout na nových platových podmínkách pro palubní posádku, jelikož poslední její návrh byl 17. srpna odmítnut.

Lufthansa dnes spolu s dalšími německými tituly klesá a to momentálně o 0,74 % na 9,916 EUR.

Zdroj: Bloomberg

Áron Berezkin
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.