Čtvrtek 21. října. Svátek má Brigita.

Německá burza uzavřela páteční seanci silnější o 0,41 %

03.05.2019 | 17:39 0 Komentářů

Na německém trhu se dnes výraznému posílení těší společnost Adidas, která v ranních hodinách před otevřením trhu reportovala pozitivní výsledky za první čtvrtletí, když překonala očekávání v téměř všech oblastech. Dnešní den končí silnější o 8,2 %. Naopak nejhůře si vedla společnost Lufthansa, která dnes ztrácela jako většina společností spadajících do evropského dopravního sektoru. Důvodem jsou nevalné výsledky hospodaření francouzské letecké společnosti Air-France.

Nejvíce se dařilo společnosti Adidas (+8,2 %), která v ranních hodinách zveřejnil pozitivní výsledky hospodaření za první čtvrtletí fiskálního roku 2019, když překonal očekávání téměř ve všech oblastech. Tržby meziročně vzrostly o 6 % a zisk před úroky a zdaněním vzrostl meziročně o 17,3 %. Akcie ihned po oznámení výsledků začaly prudce posilovat a během třiceti minut po otevření trhu byly silnější již o 6,9 %. S výrazným odstupem následovala společnost Fresenius Medical Care, která posílila o 1,3 %. Ta včera před otevřením trhů reportovala výsledky za první čtvrtletí roku 2019. Tržby i zisk před úroky a zdaněním překonaly očekávání analytiků a meziročně tržby vzrostly o 3,74 %. Následovala společnost Fresenius SE (+1,3 %), která taktéž včera před otevřením trhu reportovala výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí roku 2019. Tržby dosáhly úrovně téměř na úrovni očekávání a zisk před úroky a zdaněním překonal očekávání.

Na druhé straně si nejhůře vedla Lufthansa (-2,4 %) a následovala ThyssenKrupp (-1,3 %). Volkswagen skončil slabší o 0,37 %. CEO Audi se dnes nechal slyšet, že Audi plánuje zvýšit úsilí, aby zvýšila ziskovou marži, a usiluje o zpětné získání svého postavení vůči svým rivalům jako je Mercedes-Benz a BMW AG. Německý výrobce zaznamenal „zvýšené dodávkové rizika“ baterii pro svůj model E-Tron (elektromobil), což by mohlo poznamenat objem plánovaných prodejů, uvedla skupina VW ve své čtvrtletní zprávě. Audi na tuto situaci reaguje budováním kapacit u jiného dodavatele pro model E-Tron, jehož cílem je konkurovat vozům Tesla.

Index DAX +0,41 % na 12395,6 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Adidas (ADS) +8,2 % Lufthansa (LHA) -2,4 %
Fresenius (FRE) +1,3 % ThyssenKrupp (TKA) -1,3 %
Fresenius Medical Care (FME) +1,3 % Wirecard AG (WDI) -1,2 %
Covestro (1COV) +1,1 % Continental (CON) -1,1 %
RWE (RWE) +1,0 % Deutsche Bank (DBK) -0,9 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.