Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Německá burza umazala včerejší ztrátu, ropa a energie rostly po příslibu OPEC o zvýšení produkce

01.07.2021 | 18:21 0 Komentářů

Index DAX dnes posílil o 0,47 % na 15603,81 b.

Evropský index SXXP dnes značně koreloval s rostoucími výnosy akcií ropných společností, když cena černého zlata během dne po naznačení OPECu o zvýšení produkce o 2 mil. barelů za cen vzrostla. Sektor energií tak dnes v Evropě připisuje znamenitých 2,1 %. Optimismus dnes doprovázel také odvětví cestovního ruchu a cestování (+1,9 %), když Spojené království sdělilo, že plánuje zavést bezkaranténní cestování pro turisty, kteří obdrželi již druhou dávku vakcíny. Jediným sektorem v červené byly dnes technologie (-0,7 %), když výrobci čipů následovali propad vrstevníka Micron o 5,2 %.

Německý DAX dnes otevřel s kladným odskokem od včerejší uzavírací ceny, a ještě pár hodin po otevření trhu naznačoval potenciální růstovou tendenci. Během obědové pauzy však index třiceti titulů otestoval intradenní vakuum coby technickou podporu a na závěr dne se pohyboval v mírně rostoucím konsolidačním pásmu.

Maloobchodní tržby dnes oproti předchozímu měsíci vzrostly o 4,2 %, což však nestačilo na tržní konsensus, který se ustálil na hodnotě 4,6 %. Nad očekáváním byl na druhou stranu potvrzen index nákupních manažerů Markit/BME, který v červnu činil 65,1 b. při očekávání 64,9 b.

Adidas (ADS +0,13 %) vybírá potenciální zájemce o prodej značky Reebok. Mezi vybranými zájemci, kteří jsou pobídnuti k učinění nabídky jsou Advent, CVC, Cerberus a Sycamore. Každá ze zainteresovaných stran odmítla podat bližší informace k probíhajícímu jednání.

Euro dnes proti koruně decentně posiluje a na večer se měnový kurz EURCZK usměrňuje při hodnotě 25,55.

Index DAX +0,47 % na 15603,81 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Covestro (1COV) +1,9 % Infineon Technologies (IFX) -1,9 %
Delivery Hero (DHER) +1,8 % Deutsche Boerse (DB1) -0,4 %
Siemens Energy AG (ENR) +1,8 % SAP (SAP) -0,4 %
Fresenius (FRE) +1,7 % Deutsche Wohnen (DWNI) -0,1 %
Bayer (BAYN) +1,4 % Volkswagen (VOW3) -0,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.