Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Německá burza pod tíhou obav z neutuchající obchodní války USA-Čína a negativních dat (SRN) oslabila

23.05.2019 | 17:36 0 Komentářů

Index DAX dnes oslabuje ke konci seance o 1,68 %.

Dnešní den akciovým titulům v indexu DAX převážně nepřál. Obavy z neutuchající obchodní války mezi USA a Čínou a jejich nekompromisní postoje vůči druhé straně se podepsaly na investičním sentimentu. K tomu navíc dnešní negativní data za německou ekonomiku hrála na linii strachu o možném příchodu recese v blízké době, která sentiment zchladila ještě více.

Z indexu DAX tak dnes nakonec posilují pouze jediné dvě akcie: Beiersdorf (BEI) připisuje před koncem seance 0,8 %. Vonovia (VNA) je pak silnější o 1,1 %. U obou společností se však dnes veřejně nehovořilo o žádných nových zprávách.

Největší propad zaznamenala akcie Daimleru (DAI): ta ztrácí 6,7 %. U společnosti se navíc k obavám z vývoje obchodních vztahů a vyhlídek domácího průmyslu připojila i zpráva, že akcionáři automobilového výrobce dnes odsouhlasily plán k reorganizaci společnosti, který mimo jiné předpokládá vyčlenění částí zabývající se výrobou kamionů a autobusů na samostatnou jednotku.

Silný pokles akcie se odehrál například i u titulů jako Covestro (1COV), která ztrácí 5,0 %, ThyssenKrupp (TKA), slabšího o 4,7 %, či u Infineon Technologies, jehož akcie oslabuje o 4,1 %.

 

Index DAX -1,68 % na 11964,01 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Vonovia (VNA) +1,1 % Daimler (DAI) -6,7 %
Beiersdorf (BEI) +0,8 % Covestro (1COV) -5,0 %
Lufthansa (LHA) +0,0 % ThyssenKrupp (TKA) -4,7 %
Deutsche Telekom (DTE) -0,4 % Infineon Technologies (IFX) -4,1 %
E.ON (EOAN) -0,5 % Bayer (BAYN) -3,0 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.