Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Německá agrochemická společnost BASF SE výrazně oslabuje

10.12.2018 | 12:58 0 Komentářů

Jedna z největších agrochemických firem na světě, německá společnost BASF SE (BAS), během prozatímních obchodování ztrácí 4,68 %. Akcie se propadly po tom, co firma snížila odhad svého zisku. Mezi hlavní příčiny patří nízká hladina vody řeky Rýn, pokles poptávky v automobilovém průmyslu a neshody v mezinárodním obchodu mezi USA a Čínou.

Jedna z největších agrochemických firem na světě, společnost BASF SE (BAS), během prozatímních obchodování ztrácí 4,68 % a stahuje tak s sebou akciový index DAX, který se momentálně pohybuje v záporném teritoriu -0,49 %. Firma prozatím také drží prvenství nejztrátovějšího titulu v evropském indexu mapující chemický sektor (SX4P), který si v této chvíli odepisuje 1,71 %.

*Vývoj BASF během posledních 3 obchodních dnů

Akcie německé agrochemické firmy BASF SE v prozatímních obchodních hodinách výrazně ztrácí po tom, co firma snížila odhad svého zisku. Společnost uvedla, že mezi příčiny sníženého výhledu patří například pokles cen chemických látek, nízká hladina vody na řece Rýn, snížená poptávka v oblasti automobilového průmyslu a následky roztržek v mezinárodním obchodu mezi USA a Čínou.

Většina analytiků vnímá negativní důsledky nízké úrovně vodní hladiny jako dočasné. Naopak vážnější obavy panují v návaznosti na obchodní války a slabou poptávku po automobilech. Někteří analytici předpokládají, že ceny chemických produktů TDI a MDI, jejichž výrobou se firma zabývá, zůstanou na nízké úrovni do roku 2019.

Akcie společnosti se v této chvíli obchodují za cenu 57,85 EUR a během dnešního dne si prozatím odepsaly 4,68 %.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.