Středa 19. června. Svátek má Leoš.

Německá aerolinka Lufthansa v prvním čtvrtletí vykázala ztrátu 336 milionů euro

16.04.2019 | 09:31 0 Komentářů

Letecká společnost Lufthansa se potácí v problémech, když v prvním čtvrtletí tohoto roku vykázala ztrátu 336 milionů euro. Problémy v tomto roce mají i ostatní evropské aerolinky, když na vině jsou údajně především nepříznivé povětrnostní podmínky a stávky zaměstnanců některých aerolinií.

Německá Lufthansa AG v prvním čtvrtletí reportovala ztrátu. Důvodem jsou rostoucí ceny paliva a tlak na snižování cen letenek. Akcie oslabují navíc ještě po tom, co německá aerolinka snížila svůj výhled růstu v minulém měsíci.

Akcie společnosti v před-burzovním obchodování oslabily o 5 % po tom, co největší národní dopravce oznámil upravenou ztrátu – před úroky a daněmi (EBIT) ve výši 336 milionů euro. Pokles byl v porovnání s příjmy 52 milionů euro v minulém roce obzvláště tvrdý, protože první čtvrtletí minulého roku společnost přinesla silné výsledky v návaznosti na kolaps aerolinky Air Berlin.

Ztráta přichází po tom, co se Lufthansa rozhodla zredukovat své plány na zvyšování kapacity během tohoto léta s cílem podpořit ceny a zaměřit se na ziskovost. Německá Lufthansa není jedinou aerolinkou, která se ocitá v problémech. V tomto roce se potýkají s problémy téměř všechny evropské letecké společnosti z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek a stávek zaměstnanců některých aerolinií.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.