Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Největší směnárna kryptoměn Coinbase má dnes debut na veřejné burze

14.04.2021 | 16:02 0 Komentářů

Americká společnost Coinbase, zajišťující přístup na trh s kryptoměnami, dnes uvede na burze Nasdaq své akcie. Dle odhadů analytiků by mohlo ocenění společnosti po úpisu akcií dosáhnout až 100 mld. USD.

 

Coinbase na veřejný trh vstupuje formou „direct-listing“ tedy stylem přímé nabídky, která se oproti prvotní veřejné nabídce (IPO) liší v tom, že společnost na burzu uvede již emitované akcie, se kterými se v případě Coinbase obchodovalo na soukromých burzách.

Společnost zvolila uskutečnit přímý úpis na technologické burze Nasdaq, která stanovila referenční cenu na 250 USD, čímž by směnárna dosáhla celkového ocenění 65 mld. USD, Bloomberg však informoval, že tato cena představuje minimální požadavek pro úpis a nijak tak neindikuje potenciální hodnotu akcie, když se ještě v březnu na soukromém trhu Nasdaq Private Market cenné papíry společnosti obchodovaly za 350 USD s celkovou valuací 90 mld. USD.

Coinbase je největší americká společnost poskytující přístup na trh s kryptoměnami s více jak 56 mil. registrovanými osobami ke konci prvního čtvrtletí, na které mohou klienti skrze platformu kryptoměny nakupovat a prodávat. Dle odhadů společnosti dohlíží Coinbase na 11 % celkového trhu kryptoměn, když na konci loňského roku spravoval aktiva ve výši 90 mld. USD. Kryptoměnový lídr minulý týden uvedl, že v prvním čtvrtletí očekává díky dynamickému nárůstu cen kryptoměn zisk 730-800 mil. USD.

Akcie společnosti Coinbase se budou obchodovat na trhu Nasdaq s tickerem COIN (NASDAQ: COIN).

Obchodování s akciemi může z administrativních důvodů přímé nabídky začít se zpožděním.

Zdroj: Bloomberg, The Financial Times, Wall Street Journal

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.