Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Největší akcionář Stock Spirits na valné hromadě opět požaduje odchod nejdéle sloužících ředitelů

02.02.2021 | 09:50 0 Komentářů

Rodinná kancelář Western Gate Private Investments, která v likérce Stock Spirits Group drží 10% podíl, na nadcházející valné hromadě opět požaduje odchod předsedy správní rady Davida Maloneyho a Johna Nicolsona.

Aktivistický akcionář Western Gate požaduje odchod předsedy správní rady Davida Maloneyho a seniorního člena Johna Nicolsona, stejně jako požadoval v minulých letech.

Western Gate kritizuje společnost za výrazné odpisy investic v posledních třech letech, které se dotkly především italských aktiv.

Maloney a Nicolson jsou poslední dva zbývající členové správní rady z doby před vstupem na burzu. Western Gate se v roce 2016 podařilo dosáhnout odchodu výkonného ředitele Chrise Heatha, jistý čas také měla ve správní radě dva své zástupce.

Valná hromada Stock Spirits Group se bude konat 4. února 2021 a mimo jiné bude rozhodovat o finální dividendě za fiskální rok 2020 a mimořádné dividendě.

Akcie Stock Spirits Group (BAASTOCK) se dnes na pražské burze obchodují se ziskem 0,4 % na 80,20 Kč, na burze RM-SYSTÉM o 0,1 % výše na 80 Kč.

Zdroj: Western Gate Private Investments, Stock Spirits Group

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.