Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Návrat optimismu na Wall Street, S&P500 +2%

07.11.2016 | 20:17 0 Komentářů

Přední americké indexy přerušily sérii devíti poklesů v řadě a zahájily nový týden silným růstem. Širší index S&P posiluje o 2% a maže tak veškeré ztráty předchozího týdne. Ještě lépe se daří technologickému Nasdaqu, přidávající 2,3%.

Děje se tak na pozadí uklidnění (zajímavě „načasované“) emailové kauzy okolo demokratické kandidátky H.Clintonové, která čelila možnému obvinění ze strany bezpečnostních složek. Trestní stíhání se nekoná a trhy tak našly uvolňující katalyzátor v předvečer voleb, když Clintonová je z pohledu Wall Streetu považovaná za čitelnějšího kandidáta. S ohledem na těsné preference ale čekejme tržní volatilitu i v dalších dnech.

V rámci indexu S&P500 se nejvíce daří finančnímu sektoru (+2,5%), zatímco dividendové defenzivy (telekomunikace / utility) vykazují umírněné zisky s ohledem na pokles cen, resp. růst výnosů státních dluhopisů (10letý bond na 1,83%) v kontextu blížícího se pravděpodobného růstu úrokových sazeb ze strany Fedu na nadcházejícím zasedání. Snížení tržní tenze se též logicky negativně projevilo na trhu s drahými kovy v čele se zlatem, které ztrácí 1,75% s posunem na 1280 USD/oz. Naopak po předchozích poklesech zpevňuje americký dolar blížící se vůči EUR k hranici 1,1 EUR/USD.

Ze zajímavých pohybů vzhůru v rámci S&P500 zmiňme bezmála 10% růst distributora potravin Sysco (SYY) po vykázání Q čísel výrazně nad očekávání. V popředí se drží i přední biotechnologická spol. Biogen (BIIB) po oznámení pozitivních výsledků doplňujících testů u léku Spinraza na léčbu spinální svalové artrofie, u něhož se čeká na schválení ze strany americké FDA i evropské EMA během tohoto čtvrtletí. V čele poražených se naopak ocitl těžař zlata Newmont Mining (NEM) odrážející výprodej na trzích s drahými kovy.

Index S&P 500 +2,08 % na 2128,59 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Finanční sektor +2,5 % Telekomunikace +0,7 %
Zdravotní péče +2,4 % Utility +0,9 %
Informační technologie +2,3 % Základní materiály +1,2 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Sysco Corp (SYY) +9,6 % Newmont Mining Corp (NEM) -4,2 %
Biogen (BIIB) +6,6 % Alexion Pharmaceuticals (ALXN) -3,5 %
Centene Corp (CNC) +6,3 % WestRock (WRK) -2,8 %
Regeneron Pharmaceuticals (REGN) +5,9 % DaVita (DVA) -1,0 %
Rockwell Automation (ROK) +5,6 % Apartment Investment & Management (AIV) -0,7 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.