Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Na Wall Street dnes panuje pozitivní sentiment

16.08.2018 | 18:47 0 Komentářů

Po včerejší nervozitě, kdy hlavní americké indexy klesaly až o procento, dnes přichází zklidnění a trhy otevřely v kladných číslech. Aktuálně indexy své zisky dále rozšířily, konkrétně S&P 500 posiluje o 0,96 % na 2845,39, bluechipový DJIA roste o slušných 1,53 % na 25545,75 a technologický Nasdaq přidává 0,82 % na hladinu 7837,9. Akciové indexy tak více než kompenzují včerejší ztráty.

Pokračuje výsledková sezóna, svá čísla dnes reportovaly firmy Cisco Systems a Walmart. Technologický Cisco Systems vykázal meziroční růst tržeb i zisku, mírně překonal odhady analytiků a především navýšil výhled tržeb pro další kvartál. Akcie Cisco Systems reagují růstem o 3,4 % na 45,3 USD. Maloobchodní řetězec Walmart rovněž potěšil investory svými kvartálními výnosy, zisky i výhledem hospodaření, akcie reagují skokovým nárůstem o 10,5 % na 99,7 USD. Díky akciím Walmartu dnes velmi slušně posiluje celý spotřebitelský sektor (+1,6 %), více přidávají už jen telekomunikace s 1,7% ziskem. Daří se však i ostatním odvětvím, žádný sektor aktuálně není v červených číslech.

Dnešní makrodata vyzněla spíše smíšeně. Týdenní statistiky z amerického trhu práce v podobě žádostí o podporu v nezaměstnanosti byly solidní, zejména pokračující žádosti poklesly a překonaly očekávání trhu. Naopak červencová započatá výstavba skončila pod očekáváním a rovněž průmyslová aktivita ve filadelfském regionu byla poměrně slabá. Nicméně uklidnění na komoditních trzích (ropa či zlato dnes přerušují své předchozí ztráty), dobré výsledky firem či domluvená schůzka na konec srpna mezi představiteli USA a Čínou ohledně řešení obchodních sporů, to vše dnes převažuje nad některými slabšími makrodaty a akciové indexy tak mají prostor ke slušným růstům.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.