Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Na trhy se vrátil pozitivní sentiment?

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Evropské akciové indexy včera přidávaly přes 1% poté, co trh povzbudily výsledky banky Barclays. Akcie Barclays přidaly přes 6%. Kromě finančního sektoru (BNP Paribas, Credit Suisse, Deutsche Bank, HSBC) se dařilo i komoditním titulům, které povzbudilo zpevnění cen ropy a kovů. Index ekonomického sentimentu v Německu ZEW se v únoru snížil méně než se očekávalo. Přestože včera zavládl na akciových a dluhopisových trzích pozitivní sentiment situace kolem Řecka zůstává dominantním tématem. Evropská komise, ECB i MMF naléhají na řeckou vládu, aby jednala rozhodně při řešení svých rozpočtových problémů.
I bez jakýchkoliv významných fundamentálních dat, která mohla ovlivnit krátké pozice na EUR/USD, jsme včera viděli silné zpevnění eura.
Americkým burzám se po volném pondělku skutečně zadařilo a široký index S&P500 přidal solidních 1,8%.. Jednalo se tak o největší jednodenní nárůst za poslední tři měsíce. Investory pozvbudilo zvýšení indexu ekonomické aktivity v oblasti New Yorku za únor a zveřejněné výsledky výrobce léků Merck. Oslabení dolaru pomohlo k posílení cen ropy. Cena ropného kontraktu vyskočila o téměř 4%. Rostla i cena zlata.
Dnes ráno evropké trhy začínají pozitivně, následujíc zisky na amerických a také asijských burzách. Michal Doležal, Commerzbank

Zdroj: Commerzbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.