Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Na trhu s platinou může přijít cenový propad

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Cena platiny se poslední dva roky pohybovala v obrovském pásmu, které bylo ohraničeno úrovněmi 1400 a 1760 USD za unci. V druhé polovině letošního června však nastala změna a trh propadl přes linii supportu dolů k ceně 1300 USD. Zde opět následoval návrat k úrovni supportu, který byl cenou testován zespodu, jak znázorňuje detail ve výřezu. Aktuálně je patrný odraz od daného supportu, který se tímto mění na rezistenci. Je tedy pravděpodobné, že cena zamíří dále dolů. Nejbližší cenová úroveň pro zastavení případného propadu se nachází na ceně 1200 USD za unci.
Graf: Týdenní cena platiny v USD za unci upravená o efekt rolování (Zdroj:CSI)

and#160;
NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.
and#160;

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.