Neděle 26. května. Svátek má Filip.

Na trh s leteckou dopravou se vkrádá negativní sentiment

01.10.2018 | 10:59 0 Komentářů

Stoxx Europe 600 Travel & Leisure Index klesá o 0,92 %, dolů jej táhnou akcie leteckých společností. První jiskru zažehnal irský letecký dopravce Ryanair, když snížil svůj výhled pro tento rok z důvodu stávek odborářů, nárůstu mzdových nákladů a rizik ohledně ceny ropy. Ryanair v úvodu obchodování ztratil necelých 110 % a německá Lufthansa odepisuje 0,9 %.

Akcie evropských leteckých společností zažívají těžký den, když Stoxx Europe 600 Travel & Leisure Index klesá o 0,92 % z velké míry právě kvůli trhu s leteckou dopravou. Negativní trend odstartovala irská společnost Ryanair (RYA) specializující se nízkonákladovou přepravou, která dnes snížila svůj výhled zisku o 150 mil. EUR. Hlavními důvody se stala trvající stávka firemních odborářů, rostoucí mzdové náklady a eskalující ceny ropy. Po otevření dublinské burzy se akcie společnosti propadly takřka o 10 %.

Negativní sentiment se dnes však přenáší na celý trh s leteckou přepravou. Například EasyJet klesá o 3,81 % či Air France o 1,81 %. Německá letecká společnost Lufthansa (LHA) odepisuje k současné chvíli 0,9 %.

Výzvou se tak stává pro společnosti především turbulence v cenách ropy a riziko dalších stávek zaměstnanců v letectví a v dopravě obecně, jak varuje ve zprávě irský dopravce Ryanair.

 
Zdroj: Financial Times

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.