Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Na akciových trzích převládá pozitivní sentiment

Akciové trhy dnes po celém světě vstřebávají včerejší vystoupení šéfa americké centrální banky Jeroma Powella. I evropské akcie si tak připisují zisky, přestože ty nedosahují žádných závratných výšin. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách přidává dvě desetiny procenta, když z nejvyššího růstu se těší energetické společnosti (+1,0 %). Až s odstupem s půlprocentním ziskem je následují utility. Nedaří se těžařům a zpracovatelům komodit, jejichž akcie ztrácejí 0,4 %.

Americký index S&P 500 v úvodu čtvrteční seance přidává čtvrt procenta. O první příčku zde bojují akcie komunikačních firem a prodejců spotřebního zboží, když oba sektory si prozatím shodně připisují půl procenta. Zveřejněná vyšší spotřebitelská inflace se na akciových trzích příliš neprojevila, zatímco dluhopisové výnosy reagovaly růstem, což může být důvodem toho, proč realitní společnosti jsou nejhorším odvětvím (-0,4 %).

Pražský parket před závěrečnou aukcí spěje k růstu o 0,4 %. Nejvíce se daří antivirovému vývojáři Avast, který jako jediný překonává hranici jednoho procenta. Následují ČEZ a Kofola s růstem o dvě třetiny procenta. Naopak akcie Komerční banky se dnes nejvíce červenají se ztrátou 0,9 %.

MIROSLAV FRAYER
Equity Analyst
Investment Banking

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.