Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Morgan Stanley vydala list společností, které by mohly nejvíce „těžit“ z pozitivního vývoje USA-Čína

23.12.2019 | 09:58 0 Komentářů

Společnosti, které Morgan Stanley zahrnula na svůj list, se obchodují na burzách buď v Hong Kongu, Šanghaji nebo na burze Shenzen. Výhled ohledně dalšího vývoje je založen na dynamice mezi USA a Čínou. To znamená aktuální stav podpisu první fáze dohody, k čemuž se schylovalo již několikrát během posledních osmnácti měsíců. Zároveň jsou důležité skutečnosti jako například formulace ochrany duševního vlastnictví, jež bude dohoda zřejmě zahrnovat.

Americká investiční banka Morgan Stanley označila 29 čínských společností, které budou nejpravděpodobněji těžit z dokončení první fáze dohody mezi Spojenými státy a Čínou.

Téměř polovina z nich jsou ze sektoru informačních technologií, který byl nejvíce zasažen obchodními válkami. Sedm z 29 akcií je ze spotřebitelského sektoru.

O vyšší optimismus ohledně dalšího vývoje se postaral americký prezident Donald Trump, který v pátek uvedl, že vedl „velmi dobrý rozhovor“ s čínským vůdcem Si Ťin-pchingem ohledně první fáze dohody. Čína dle jeho slov již začala s masivními nákupy amerických zemědělských produktů a podpis formální části dohody se již připravuje. V sobotu dodal, že obě země spolu velmi brzy dohodu podepíší.

„Věříme, že společnosti z IT sektoru a přepravní firmy budou ty těmi, které budou nejvíce těžit z jakéhokoliv zmírnění obchodních napětí. IT a internetové společnosti díky tomu, že jsou v současné době vystaveny americkým clům a technologickým zákazům, zatímco zejména aerolinky by měly profitovat z lepšího výhledu světové ekonomiky a silnějšího Čínského jüanu.

Vybrané společnosti zahrnují:

  • Výrobce notebooků Lenovo, jehož 31 % příjmů pochází z USA
  • Foxconn Industrial Internet, s 30 % příjmů z USA.
  • Dodavatel Applu AAC Technoliges, 58 % z USA.
  • Největší producent vepřového masa WH Group, s 57 % z USA.
  • Výrobce přepravních zavazadel Samsonite, s 37 % příjmů z USA.

Zbylých 24 společností jsou: Nexteer Automotive Group, Ningbo Joyson Electronic, Zhongji Innolight, Sunwoda Electronic, Regina Miracle International, Crystal International Group, Alpha Group, Goodbaby International, Bestway Global Holding, Jiangsu Yangnong Chemical, Shandong Nanshan Aluminium, WuXi AppTec, WuXi Biologics Cayman, GigaDevice Semiconductor Beijing, SMIC, Jiangsu Changjiang Electronics Tech, Luxshare Precision Industry, GoerTek, Lens Technology, Shenzhen Sunway Communication, FIT Hon Teng, Universal Scientific, Legends Holdings, Cosco Shipping.

Zdroj: CNBC

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.