Sobota 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Moneta: Tykač dle svého mluvčího vlastní přibližně 6 % akcií

20.12.2021 | 14:53 0 Komentářů

Tykačova Manecomte podle posledního výpisu akcionářů k 13. prosinci údajně snížila podíl z 5,19 na 2,57 % pouze opticky. Ukázalo se, že podíl přes své obchodní partnery naopak navýšil.

Z posledního výpisu akcionářů se mohlo zdát, že majitel Sev.en Energy Pavel Tykač svůj podíl v Monetě přes Manecomte Ltd snížíl, ale opak je pravdou. Krátce před konáním valné hromady snížil Tykač svůj podíl pouze na oko, vyplývá z rozhovoru Jana Chudomela pro Seznam zprávy, který uvedl, že Tykač vlastní přibližně 6 % akcií.

Jedním z obchodních partnerů může být banka Creditas, která se mezi zveřejňovanými akcionáři objevila s tříprocentním podílem v době, kdy se oficiální podíl Tykače snížil. Creditas však dle své mluvčí skutečnost nepotvrdila, ale ani nepopřela. „Banka Creditas nenakoupila na vlastní knihu podíl v Moneta Money Bank. Jedná se o klientské operace,“ uvedla Brunclíková.

V rozhovoru pro SZ byznys Tykač uvedl, že by svůj podíl „rád časem dostal někam k dvaceti procentům.“

Akcie Moneta dnes na trhu pražské burzy posilují o 2,98 % na 94,90 Kč. Na trhu RM-SYSTÉM akcie rostou o 1,94 % na 94,60 Kč. Na obou trzích se akcie obchodují s tickerem BAAGECBA.

Zdroj: Seznam zprávy

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.