Pondělí 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Moneta: Petrus Advisers plánuje udržet podíl, zvažuje i jeho navýšení

21.12.2021 | 15:13 0 Komentářů

Petrus Advisers se plánují zúčastnit úpisu nových akcií a zvažují navýšení svého podílu.

„Gratulujeme generálnímu řediteli Spurnému ke schválení jím prosazované transakce – vůbec ji nevnímáme jako prohru a orientujeme se na hodnotu akcií, která výrazně převyšuje parametry ze začátku roku, stejně jako první chabý pokus o transakci,“ uvedl pro SZ Byznys manažer fondu Oliver Škutil.

„Plánujeme upsat navýšení kapitálu tak, aby se velikost naší pozice nezměnila a abychom zůstali druhým největším akcionářem banky,“ říká Škutil.

Fond se rozhoduje, že by v budoucnu svoji pozici v Monetě posílil na 15 %, pokud obdrží souhlas České národní banky. V červnu Petrus Advisers naznačil, že ČNB o souhlas v budoucnu požádá.

„Ano, další možností je zvýšit strategický podíl v bance na 15 procent, pokud nám to ČNB dovolí. Máme připravené dokumenty, ale ještě jsme se nerozhodli, jestli do toho půjdeme,“ říká Škutil s tím, že by fond skupoval akcie na volném trhu na začátku roku. Petrus Advisers potvrdili, že drží 9,6 %.

Akcie Moneta s tickerem BAAGECBA dnes na trhu pražské burzy oslabují o 0,05 % na 94,35 Kč. Na trhu RM-SYSTÉM akcie se stejným tickerem rostou o 0,42 % na 95 Kč.

Zdroj: Seznam zprávy

 

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.