Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Moneta Money Bank si brousí zuby na akvizice doma, ale i v zahraničí

20.05.2016 | 09:38 0 Komentářů

Generální ředitel Moneta Money Bank, Tomáš Spurný, v rozhovoru pro tisk komentoval akviziční apetit bankovního domu dříve známého jako GE Money Bank.

Cílem Spurného je nejdříve posílit služby pro individuální klienty a stabilizovat příjmy. Moneta plánuje investovat 2 mld. Kč do informačního systému, výměny bankomatů, úpravy poboček a digitalizaci služeb.

Posléze bude vzhledem k nadbytku kapitálu zvažovat akvizice. „Na trhu jsou společnosti, které jsou nesmírně atraktivní a jsou schopny změnit profil toho, jak banka vydělává,“ uvádí Spurný a jako příklady potenciálních akvizičních cílů jmenuje společnosti Akcenta, CCS a Klikpojištění. Zájem o spolupráci nebo investici by Moneta měla také v případě zprostředkovatelů Partners a Golem Finance.

Svou zkušenost se zefektivněním bank by chtěl Spurný, který dříve působil v rumunské Banca Comerciala Romana (BCR), slovenské Všeobecné úverové bance (VÚB) a pomáhal připravovat privatizaci Komerční banky, využít při případné akvizici menší banky v Polsku nebo Rakousku. „Pořád věřím, že i jakási regionální působnost by pro nás byla vhodná,“ řekl.

Akcie Moneta Money Bank (BAAGECBA) dnes rostou o 0,4 % na 73,3 Kč, na trh vstoupila za 68 Kč. Více o Monetě se můžete dočíst v našem představení společnosti, případně ve zprávě o jejích výsledcích za 1Q.

Zdroj: Hospodářské noviny

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.