Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

MONETA bude vyjednávat o změně podmínek navrhované transakce

17.01.2019 | 19:00 1 Komentář

Moneta v dnešní tiskové zprávě oznámila, že dokončila due diligence procesy v rámci zamýšlené koupě společnosti Air Bank a českého a slovenského Home Creditu, přičemž se rozhodla v zamýšlené transakci pokračovat. S odvoláním se na „změnu celkové situace na kapitálových trzích“ však vedení Monety bylo akcionáři pověřeno vyjednáním změn některých podmínek plánované transakce včetně úpravy ocenění a podmínek financování. Harmonogram plánované transakce může být v návaznosti na výše uvedené upraven.

Tiskovou zprávu Monety čteme mezi řádky tak, že v rámci zpětné vazby od nejvýznamnějších akcionářů banky zjistilo vedení Monety, že za stávajících podmínek by navrhovaná transakce nenašla mezi akcionáři dostatečnou podporu pro její realizaci. Vedení Monety se tedy bude snažit vyjednat příznivější finanční podmínky pro stávající akcionáře Monety. Plánovaný harmonogram transakce s valnou hromadou konanou ve 1Q/19 a vypořádáním transakce k datu 1. 7. 2019 se pravděpodobně posune.

Michal Křikava, Fio banka, a.s.

Michal Křikava, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Jeden komentář: “MONETA bude vyjednávat o změně podmínek navrhované transakce”

  1. Richard Fuld napsal:

    To vypadá, že se snad představenstvo a někteří akcionáři Monety vzpamatovali a odmítly danou transakci podpořit za oněch původních zcela absurdních podmínek, za nichž by HCG získalo podíl v Monetě v podstatě zadarmo, resp. by namísto placení, dostali ještě zaplaceno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.