Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Moderna se chystá zvýšit produkci vakcín, chce dodávat do více zemí

22.06.2021 | 12:17 0 Komentářů

Biotechnologická společnost Moderna plánuje v rámci přestavby továrny, kde vyrábí vakcíny proti COVID-19, posílit výrobu dvěma novými produkčními linkami. Připravuje se tak na zrychlení procesu výroby a budoucnost pandemie. Společnost je odhodlána dodávat více vakcín za hranice USA.

 

Nová linka by mohla být v provozu na podzim, druhá počátkem roku 2022. Zástupci společnosti uvedli, že rozšíření pomůže společnosti navýšit produkční kapacitu továrny v americkém městě Norwood o 50 %.

Kromě USA se společnost soustředí také na zvyšování výrobních kapacit i v jiných státech. Mezi svými cíli společnost uvádí, že v roce 2022 by měl celkový počet vyrobených dávek vakcín dosáhnout okolo 3 miliard, zatímco letos by se mělo jednat o 1 miliardu.

„Náš plán a naděje spočívají v tom, že jakmile budou mít Spojené státy dostatek dávek, budeme moci vyvážet, abychom mohli pomoci co největšímu počtu zemí v celém světě,“ uvedl generální ředitel společnosti Moderna Stéphane Bancel.

Analytici na Wall Street očekávají v příštích dvou letech silné prodeje vakcín proti onemocnění COVID-19, poté ale poklesnou. Co se týká tržeb z prodeje vakcín proti COVID-19, průměrné odhady analytiků oslovených společností FactSet dosahují na 17,1 mld. USD v letošním roce. V příštím roce analytici očekávají mírný pokles tržeb na 16,8 mld. USD, v roce 2023 má přijít prudký pokles na 7,4 mld. USD.

Dekádu starý start-up nedisponoval v předpandemickém období žádným komerčním produktem a bojoval o přízeň investorů. V tomto ohledu sehrála pandemie pro společnost významný pozitivní vliv. Nyní patří Moderna k hlavním hráčům na poli biotechnologických společností, když se jí v loňském roce podařilo rychle vyvinout vakcínu proti COVID-19 s vysokou účinností.

 

Zdroj: Wall Street Journal

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.