Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Modelové portfolio TradeFio zahajuje činnost

20.10.2011 | 12:15 0 Komentářů

S platností od dnešního dne zahajujeme činnost modelového portfolia TradeFio. Jedná se o reálné portfolio spravované makléři Fio se vstupním kapitálem 1 mil. Kč. Cílem TradeFio je investorům ukázat možnosti, jakým způsobem lze na kapitálových trzích aktivně spravovat finanční prostředky.

Investice v rámci modelového portfolia budou směřovat především na akciové trhy v Česku, Německu, Polsku a USA. Makléři Fio mají na účtu TradeFio stejné poplatkové podmínky jako běžní klienti. Z důvodu možnosti spekulací na pokles budou v rámci modelového portfolia na jednotlivých trzích využívány úvěry na obchodování s cennými papíry, které tento typ obchodů umožňují. Při správě portfolia bude díky přistaveným úvěrům rovněž částečně využíváno pákového efektu. Pro zajištění měnového rizika slouží měnový úvěr, který mají všichni klienti Fio standardně k dispozici.
Základní informace o TradeFio naleznou investoři na našich webových stránkách www.fio.cz. V příslušné sekci budou k dispozici rovněž vyfiltrované všechny zprávy ze Zpravodajství, které se týkají operací v TradeFio. Zaregistrovaným klientům se služnou SMS zpravodajství bude informace o realizaci obchodu zaslána rovněž přes mobilní telefon. Podrobnější informace o struktuře portfolia a vývoji jednotlivých pozic naleznou klienti Fio banky v rámci internetové aplikace e-Broker. Modelové portfolio je možné zobrazit přepnutím se na TradeFio v levém svislém sloupci. Makléři mají pro každý dílčí trh založený samostatný obchodní účet s přistaveným úvěrovým rámcem, stejně jak je to umožněno klientům, pro přehlednost zobrazení jsou však data z jednotlivých OU slita dohromady a v aplikaci se zobrazují souhrnně.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.