Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

MMF snížil prognózu světového hospodářského růstu pro rok 2019

21.01.2019 | 16:21 0 Komentářů

Mezinárodní měnový fond v tomhle roce očekává globální hospodářský růst ve výši 3,5 % oproti 3,7 %, které původně v říjnu předpovídal pro rok 2019. Světovým hospodářstvím rezonují obchodní války mezi dvěma největšími ekonomikami světa a zvyšování úrokových sazeb ze strany centrálních bank.

World Economic Forum

Autor: [World Economic Forum]

Mezinárodní měnový fond snížil svoji prognózu světového hospodářského růstu pro tento rok v návaznosti na zvýšené obchodní napětí a zvyšování úrokových sazeb v USA.

Mezinárodní měnový fond v tomhle roce očekává globální hospodářský růst ve výši 3,5 %, oproti 3,7 % v roce 2018 a 3,7 %, které původně v říjnu předpovídal pro rok 2019.

Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu fond ponechal prognózu růstu hospodářství Spojených států beze změny na 2,5 %. Pro 19 zemí používající jednotnou měnu euro však MMF prognózu revidoval na 1,6 % z původních 1,8 %.

Mezinárodní měnový fond předpovídá hospodářský růst rozvojových trhů ve výši 4,5 % z původní predikce v roce 2018, která byla ve výši 4,6 %. Růst čínské ekonomiky se očekává v tomto roce ve výši 6,2 %, z původních 6,6 % v roce 2018.

Světová banka a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj také snížily své odhady světového hospodářského růstu pro rok 2019.

Stupňující se obchodní napětí představuje pro světovou ekonomiku vážné riziko. Za funkce Donalda Trumpa Spojené státy uvalily dovozní cla na ocel, hliník a stovky produktů z Číny.

„Vyšší obchodní nejistota bude dále tlumit investice a narušovat činnost globálních výrobců,“ uvedl hlavní ekonom MMF Gita Gopinath.

Zdroj: Market Watch

 

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.