Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Mírný růst na Wall Street

28.06.2018 | 19:52 0 Komentářů

Americké akciové indexy si po včerejším poklesu aktuálně připisují mírné zisky v čele s technologickým Nasdaqem, který posiluje o 0,4%, širší index S&P500 pak zpevňuje o 0,33%. Volatilní obchodování se střídajícími růsty a poklesy pokračuje, když nálada investorů kolísá ve spojení s trvajícími (dez)informacemi okolo nadále eskalující obchodní války USA versus svět (primárně Čína). Zmatečné signály vycházející z Bílého domu se přetavují v rostoucí nejistotu na trzích a řada indexů napříč světem se již významně vzdálila maximům z úvodu roku.

Dnešní relativní klid na „bitevním poli“ tak po předchozím poklesu posunuje trhy mírně vzhůru a do popředí se dostávají spíše události na korporátní úrovni. Naopak v červeném se drží bezpečné přístavy – ztrácí drahé kovy v čele se stříbrem, klesající o 0,9% pod hladinu 16 USD/oz, zlato pak oslabuje o 0,4% na 1247 USD. Oslabují též dluhopisy, když výnosy mírně stoupají napříč splatnostmi (10letý vládní bond na 2,85% vs. 2,83% včera).

Mezi nejvíce rostoucími segmenty v rámci S&P500 figurují telekomunikace (+1,6%), reflektující včerejší sektorový upgrade od Morgan Stanley na “in-line”. Solidní zisk si připisuje především Verizon (VZ +2,5%), posunující se po 2měsíční přestávce nad hladinu 50 USD. Daří se též bankám a informačním technologiím (+0,7%). Naopak relativně nejhůře si stojí průmyslové společnosti (-0,3%).

Řada S&P500 společností dnes vykazuje zajímavé pohyby, a to především v sekci poražených, když nejhorší výkonnost dnes podávají distributoři léčiv Walgreens Boots Alliance (WBA -9,3%) či CVS Health (CVS -6,6%) po překvapivém akvizičním kroku ze strany Amazonu (AMZN +2%), kupujícího lékárenský online řetězec PillPack. Wallgreens nepomohl ani dnes oznámený zvýšený výhled, dividenda i zpětný odkup akcií. Bezmála 8% propad pak zažívá restaurační řetězec Chipotle Mexican Grill (CMG -7,7%) po představení aktualizovaného strategického plánu, který nenaplnil vysoká očekávání investorů s ohledem na posílení akcie o 80% od února v návaznosti na jmenování nového výkonného ředitele. Nejvíce rostoucí spol. je naopak distributor koření McCormick (MKC +7,7%), reflektující lepší než očekávaná čísla za 2. čtvrtletí.

Index S&P 500 +0,33 % na 2708,61 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Telekomunikace +1,6 % Průmysl -0,3 %
Finanční sektor +0,7 % Základní materiály -0,2 %
Informační technologie +0,7 % Zdravotní péče -0,1 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
McCormick (MKC) +7,7 % Walgreens Boots Alliance (WBA) -9,3 %
Accenture (ACN) +5,6 % Chipotle Mexican Grill (CMG) -7,7 %
SCANA Corp (SCG) +4,8 % CVS Health Corp (CVS) -6,6 %
Take-Two Interactive Software (TTWO) +3,4 % McKesson Corp (MCK) -6,0 %
Welltower (WELL) +3,1 % Cardinal Health (CAH) -5,5 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.