Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Míra vyvlastnění USA v dubnu roste o 65%

14.05.2008 | 13:23 0 Komentářů

Počet amerických vlastníků domů kteří byli v dubnu v prodlení se splátkami hypoték se meziročně zvýšil o 65% a nadále přispívá k poklesu cen domů v USA. Podle kalifornské společnosti RealtyTrack přijalo v dubnu upozornění o exekuci celkem 243 353 domácností porovnáním s 147 708 v dubnu 2007a je to současně meziměsíční nárůst o 4%.

Nevada, Arizona, Kalifornia a Florida jsou čtyři nejpostiženější státy. Z celostátního pohledu přijala každá jedna z 519 domácnocností dokument o vyvlastnění nemovotisti. Meziročně lze zaznamenat vzestupný trend ve 42 státech z 50.

Přetrvávající krize bytového trhu, klesající ceny nemovitostí a zpřísněné úvěrové podmínky vlastně nedovolují majitelům domů předejít vyvlastnění. Mnozí marně hledají kupce anebo dluží vyšší částky než je tržní cena domů a nezískají proto požadované úvěry.

Státní podpora jak zpomalit míru vyvlatnění zatím vychází naprázdno. Kongres před týdnem schválil návrh zákona o státním pojištění nových a refinacovaných hypoték za $300 mld pro odhadem půl milionů dlužníků před exekucí zejména pro ty kteří dluží více z důvodu poklesu cen nemovitostí na trhu. Sněmovna rovněž schválila návrh zákona o nákupu zabavených nemovitostí jednotlivým státům za $15mld.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.