Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Míra vyvlastnění stoupla v USA o 81% v roce 2008

16.01.2009 | 12:06 0 Komentářů

Více než 2,3milionů amerických vlastníků domů stálo v loňském roce před soudem který nařídil exekuci což je nárůst o 81% oproti roku 2007 a podle ekonomů má to nejhorší teprve přijít kvůli vzestupu nezaměstnanosti, klesajícím investičním portfóliím a cenám domů. Ekonomika ztratila v roce 2008 více jak 2,6 milionů pracovních míst, nejvíce od konce druhé světové války, akciové trhy zažily nejhorší rok od Velké hospodářské krize 30. let minulého století.

Podle kalifornské společnosti Realty Trac bylo v celostátním měřítku vloni vyvlastněno 860 tisíc domů což je nejvyšší hodnota za 30 let a více jak dvojnásobný objem než před rokem. Od roku 2006 jde o vzestup o 225%.

Společnost pro průzkum trhu Moody´s Economy.com předpovídá že toto číslo se letos pravděpodobně zvedne o 18% než začne mírně klesat v roce 2011. Zpráva přichází v době kdy demokraté v čele se novým americkým prezidentem Barackem Obamou navrhují využít 100 miliard dolarů z druhé poloviny fondu záchrany TARP právě na podporu ustaraným vlastníkům domů v pokusu odvrátit krizi vyvlastnění.

Nejpostiženějšími státy federace byly Nevada, Florida, Arizona a Kalifornie. Více jak 1,1milionů vlastníků domů přijalo dokument o vyvlatnění což je téměř polovina všech exekucí v celonárodním úhrnu. V Kalifornii byla kvůli zhoršeným podmínkám pracovního trhu postižena každá jedna z pěti domácností.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.