Sobota 19. září. Svátek má Zita.

Ministryně Maláčová opět debatuje o zavedení bankovní daně, Babiš s ČSSD o dani diskutovat nechce

16.04.2019 | 12:15 0 Komentářů

Ministryně J. Maláčová opět debatuje o zavedení bankovní daně, premiér Babiš s ČSSD o dani diskutovat nechce a odkazuje předsedu ČSSD J. Hamáčka na ministryni financí A. Schillerovou.

Ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová

Ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová včera opět rozvířila mediální diskuzi kolem zavedení bankovní daně, když ji na koaličním jednání hnutí ANO navrhovala. Premiér Andrej Babiš však o bankovní dani se sociálními demokraty jednat nechce.

Maláčová odmítá tvrzení, že banky by mohly zavedení daně přenést na klienty. „Myslím, že konkurence jednotlivých bank v České republice je tak vysoká, že by k tomu přenesení zátěže na klienty nedošlo,“ řekla doslovně ministryně a dodala, že podle ní by naopak daň byla pro sektor „osvěžením“.

Premiér Babiš na tiskové konferenci po jednání vlády řekl, že se sociálními demokraty o zdanění bank jednat nechce. O návrhu státního rozpočtu na příští rok má podle něho předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček diskutovat s ministryní financí Alenou Schillerovou. Sám Hamáček odhadoval, že zavedení sektorové bankovní daně by mohlo do rozpočtu přinést až 14 miliard Kč.

 

Zdroj: iHned.cz

 

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.