Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Ministr Ruska Novak oznámil, že souhlasí se zmrazením produkce ropy; ropa smazala denní ztráty

16.11.2016 | 17:16 0 Komentářů

Ruský ministr pro energetiku Alexander Novak oznámil, že souhlasí se zmrazením produkce ropy. Zveřejnění stanoviska přišlo chvíli po reportu zásob, po kterém cena ropy klesala kvůli růstu zásob ropy i ropných produktů. V době psaní zprávy se cena ropy pohybuje nad klíčovou technickou úrovní 46 dolarů za barel v případě WTI.

Nicméně se zdá, že si Novak nechal tzv. zadní vrátka, protože řekl: „Vše bude záviset na rozhodnutí kartelu OPEC, Rusko podpoří rozhodnutí OPEC“. Podle Novaka ještě není rozhodnuto, který měsíc se využije, v úvahu přichází listopad nebo leden. Novak vidí vysoké šance, že se OPEC 30. listopadu dohodne.

V současné době jsou analytici rozděleni a není konsensus v otázce, zda OPEC sníží nebo zmrazí produkci ropy. Někteří analytici jsou vyloženě skeptičtí a neočekávají žádnou dohodu. Na druhé straně podle údajů agentury Bloomberg tradeři s opcemi koupili velké množství opcí. Pomocí těchto opcí spekulují na růst cen ropy, zdá se, že trh je spíše nakloněn na stranu úspěšné dohody.

Zdroj: Reuters

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.