Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Ministr financí USA se poptával zástupců bank na jimi preferovaný kanál utahování měnové politiky

28.11.2018 | 15:43 0 Komentářů

Ministr financí USA se poptával zástupců bank na jimi preferovaný kanál utahování měnové politiky, píše Bloomberg v návaznosti na šest zdrojů obeznámených se situací.

Ministr financí USA se vyptával zástupců soukromých bank na měnovou politiku

Americký ministr financí Steven Mnuchin se na konci října na privátní schůzce se zástupci bank z řad dluhopisových dealerů ptal na to, zda by preferovali utahování měnové politiky prostřednictvím zvyšování úrokových sazeb či rychlejšího snižování bilance Fedu. Snižování bilance probíhá postupným omezováním reinvestic výnosů ze státních dluhopisů a tzv. mortgage-backed securities (MBS), tedy položek, které tvořily drtivou většinu tříkolového kvantitativního uvolňování Fedu. Mnuchin se v reakci na kritiku prezidenta Donalda Trumpa směrem ke zvyšování úrokových sazeb ze strany Fedu poptával na názor představitelů bank, zda by preferovali zpřísňování měnové politiky spíše přes kanál rychlejší redukce bilance. Bloomberg  to tvrdí s odkazem na šest osob zainteresovaných v dané záležitosti. Podle zdrojů dostal ministr financí smíšené odpovědi.

Trump opět kritizoval Fed

Americký prezident Donald Trump včera Fed opětovně kritizoval. Dokonce řekl, že není příliš spokojený se svojí volbou v podobě J. Powella jako předsedy Rady guvernérů. Americkou centrální banku dokonce tentokrát obvinil i za plánované snižování stavů ze strany General Motors. Již dříve dával Fedu za vinu korekci na akciovém trhu.

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.