Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Microsoft získal zakázku v hodnotě 21,9 mld. USD u americké armády

01.04.2021 | 14:11 0 Komentářů

Microsoft získal zakázku u americké armády v celkové hodnotě 21,9 mld. USD, podle které by měla americká technologická společnost poskytnout armádě 120 tis. náhlavních souprav pro rozšířenou realitu, přesněji „Integrated Visual Augmentation System“. Tento typ soupravy by mohl mimo jiné vojáky upozornit i na blížící se nebezpečí za zdmi.

Souprava bude účelově sloužit ke zlepšení podmínek v boji na bezprostřední blízkost, nočnímu vidění, orientaci v prostoru, upozornění na blížící hrozby a zaměřování nepřátelských cílů za povrchovými překážkami bez nutnosti vlastního pohybu.

Dle mluvčího Microsoftu a americké armády bude hodnota zakázky činit 21,9 mld. USD v průběhu pěti let s možností prodloužení délky trvání o dodatečných pět let, přičemž bude záležet hlavně na tom, kolik zařízení Microsoft skutečně dodá. Oba celky spolupracovaly již dva roky na prototypu produktu stavějícím na chytrých brýlích HoloLens. Mluvčí Microsoftu odmítnul podat bližší informace o nákladovosti náhlavní soupravy.

Akcie Microsoft (NASDAQ: MSFT) v premarketu rostou o 1,2 % na 238,6 USD. Na trhu RM-SYSTÉM (RMS: BAAMICRC) se akcie obchodují beze změny za 5185 Kč.

Zdroj: The Financial Times

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.