Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Microsoft se přidává k zájemcům o Yahoo

06.10.2011 | 12:37 0 Komentářů

Americký Microsoft (MSFT) projevil zájem o koupi internetové společnosti Yahoo! (YHOO).

Činí tak již podruhé poté, co se internetovou společnost v roce 2008 pokoušel neúspěšně převzít. Gatesův gigant tehdy nabízel celkem 47,5 mld. USD a 33 USD za akcii. Současné podmínky jsou pro koupi mnohem výhodnější. Akcie Yahoo! se pohybují mezi 15 a 16 USD a tržní kapitalizace činí zhruba 20 mld. USD.

Spekuluje se také o tom, že Microsoft bude převzetí realizovat s další partnerskou firmou. Na veřejnost však zároveň prosakují zvěsti o tom, že vedení Microsoftu nemá na převzetí Yahoo! jednotný názor. Skupina prosazující převzetí argumentuje tím, že akvizice by zlikvidovala konkurenční AOL a vytvořila silný webový portál schopný zákazníkům nabídnout vysoce kvalitní služby.

Odpůrci převzetí jsou toho názoru, že akviziční snažení by se mělo soustředit na společnosti s vyšším růstovým potencionálem, kterým Yahoo! v posledních letech příliš neoplýval.

Analytici také přispívají svou troškou do mlýna, podle jejich názoru by kombinace aktivit Yahoo! a vlastních internetových dcer Microsoftu by v USA vytvořila hráče s tržním podílem více než 30 %, který by již mohl úspěšně konkurovat dominantnímu Googlu (GOOG), jehož podíl dosahuje 65 %.

Akcie MSFT včera posílily o 2,17 % na 25,89 USD.

Akcie YHOO vzrostly o 10,10 % na 15,92 USD.

Zdroj: Reuters

Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.