Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Microsoft potvrdil koupi společnosti Nuance za 19,6 mld. USD

13.04.2021 | 14:24 0 Komentářů

Microsoft je v procesu koupě společnosti Nuance Communications, která je průkopníkem v softwaru na rozpoznávání řeči. Technologii Nuance Microsoft použije v sektoru zdravotní péče.

Microsoft koupí společnost Nuance, jež stojí např. za hlasovou technologií Siri. Plně peněžitá dohoda je ohodnocena na 19,6 mld. USD. Microsoft tak získá technologii umělé inteligence zacílenou na pomoc doktorům při rozpoznávání potřeb pacientů a zlepšení nemocničních digitálních záznamů. Bloomberg ohledně této akvizice spekuloval již včera dopoledne. Microsoft zprávu později potvrdil ve svém prohlášení.

Softwarový gigant nabízí koupi Nuance 56 USD na akcii, což představuje 23% prémii oproti hodnotě akcií Nuance v závěru minulého týdne. Tato dohoda pro Microsoft představuje největší akvizici od LinkedIn, uvádí Bloomberg.

Dle Microsoftu sníží akvizice v roce následujícím po 1. červnu zisky o méně než jedno procento a v dalším roce již začne být zisková. „Dohoda s Nuance je očividně strategicky výhodná,“ komentuje akvizici analytik Dan Ives od Wedbush Securities. „Skvěle jde dohromady s podnikáním ve zdravotnickém sektoru, kde v současnosti nemocnice a doktoři přijímají nové možnosti umělé inteligence.“

Akcie Microsoftu včera na NASDAQ uzavřely se ziskem o 0,023 % na 255,91 USD, před zahájením obchodování rostou o 0,090 % na 256,14 USD. Akcie společnosti Nuance včera na NASDAQ uzavřely se ziskem o 15,95 % na 52,85 USD, před zahájením obchodování klesají o 0,25 % na 52,72 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.