Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Microsoft koupí vývojářskou síť GitHub za 7,5 mld. USD

04.06.2018 | 16:12 0 Komentářů

Americká společnost Microsoft koupí společnost GitHub, která provozuje stejnojmennou webovou službu pro správu verzí softwaru při jeho vývoji, za 7,5 mld. USD.

Microsoft dnes oznámil akvizici společnosti GitHub za 7,5 mld. USD. GitHub provozuje stejnojmennou webovou službu, která umožňuje správu verzí softwaru při jeho vývoji pomocí systému správy verzí Git. GitHub hostovaným projektům poskytuje také nástroje pro hlášení chyb, žádostí o nové funkce, wikipedii a další služby.

Jedná se o největší akvizici Microsoftu od nákupu LinkedInu v roce 2016. Microsoft akvizici GitHubu bude financovat svými akciemi. GitHub je ztrátový a v posledním fundraisingovém kole byl v roce 2015 oceněn na 2 mld. USD.

„Microsoft je společnost, která klade důraz na vývojáře, a spojení sil s GitHubem posílí náš závazek podporovat svobodu vývojářů, otevřenost a inovace,“ uvedl výkonný ředitel Microsoftu Satya Nadella.

Microsoft očekává, že k uzavření transakce dojde do konce letošního roku.

Akcie Microsoftu (MSFT) dnes rostou o 0,1 % na 100,9 USD. Pod tickerem BAAMICRC se obchoduje také na českém RM-SYSTÉMu, kde posiluje o 1,4 % na 2225 Kč.

Zdroj: The Financial Times, Microsoft

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.