Středa 20. října. Svátek má Vendelín.

Merck usiluje o schválení pro použití první orální antivirové pilulky na Covid

11.10.2021 | 17:29 0 Komentářů

Merck & Co. v partnerství s Ridgeback Biotherapeutics LP usiluje o schválení covidové pilulky, která má charakter vůbec první orální antivirové léčby proti covidu. Studie říkají, že pilulka snižuje riziko hospitalizace až o 50 %.

Tzv. molnupiravir mohou pacienti používat doma, narozdíl od antivirového remdesiviru od společnosti Gilead Sciences Inc. a monoklonálních protilátkových terapií, které se provádějí přes nitrožilní infuzi a obvykle v nemocnici. Léčení Covidu-19 touto metodou by znamenalo vyvarování se risku spojeným s nakažením nemocničního personálu a ostatních pacientů.

Cena za pětidenní léčbu molnupiravirem se pohybuje kolem 700 dolarů za pacienta a je třetinová oproti monoklonální protilátkové terapii.

Do konce roku 2021 společnost Merck předpokládá uskutečnění 10 milionů léčebných zákroků s tím, že v červnu se společnost dohodla s americkou vládou na provedení 1,7 milionu zákroků za cenu 1,2 miliardy dolarů, jakmile společnost získá povolení k používání od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Akcie společnosti Merck (MRK) stagnují na 80,57 USD.

Zdroj: Bloomberg

 

Marek Pokorný

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.