Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

Mercedes předběhl v prodejích luxusních automobilů Audi

10.09.2015 | 12:39 0 Komentářů

Mercedes-Benz prodal za prvních 8 měsíců celosvětově o 10 880 vozů více než konkurenční Audi, které patří do koncernu Volkswagen. Od začátku roku se po celém světě prodalo 1,19 mil. vozů značky Mercedes. Daimler dokázal Audi porazit v prodejích na roční bázi naposledy v roce 2010, letos má zatím našlápnuto k návratu na pozici světové dvojky v prodejích luxusních automobilů.

Mercedes dosáhl dobrých výsledků především díky sportovním modelům a automobilům ze střední třídy C. Na rozdíl od svých konkurentů BMW a Audi dokázal navýšit také prodeje v Číně, kde se srpnové prodeje osobních automobilů mírně zvedly z červencových 17ti měsíčních minim. V Číně se dobře prodávala především dlouhá verze modelu třídy C a také vozy typu SUV nesoucí označení GLA.

Pozici světové jedničky na poli luxusních automobilů si upevnilo BMW, kterému vzrostly prodeje o 5,5 % na 1,21 mil. vozů. V průběhu srpna BMW prodalo 135,7 tis. vozů, což představuje meziroční nárůst o 7,6 %. V Číně však počet prodaných vozů této značky klesl o 0,9 % na 34,2 tis. kusů.

Akcie společnosti BMW dnes posilují o 0,9 %, naopak Volkswagen ztrácí 0,6 %. Daimler se obchoduje bez výraznějších změn na úrovni 74,3 EUR.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.