Středa 20. října. Svátek má Vendelín.

Mercedes-Benz majetkově vstupuje do výrobce baterií do elektromobilů ACC

24.09.2021 | 11:06 0 Komentářů

Mercedes-Benz se stává partnerem společností Stellantis a TotalEnergies a kupuje podíl v Automotive Cells Company (ACC), která se zabývá vývojem a výrobou baterií do elektromobilů. Každé ze tří společností připadne stejný podíl 33 %. Cílem partnerství je vybudovat kapacitu nejméně 120 GWh do roku 2030.

Investice třech partnerů do společnosti ACC by měly dosáhnout více než 7 mld. EUR. V příštím roce Mercedes zainvestuje přibližně 500 mil. EUR, celkové výdaje očekává pod 1 mld. EUR.

Transakci bude Mercedes financovat prostřednictvím akcií, dluhově i dotacemi. Cílem tohoto partnerství bude urychlit vývoj společnosti ACC a vybudovat kapacitu baterií nejméně 120 gigawatthodin do konce roku 2030.

Mercedes letos v červenci oznámil, že ke kompletnímu přechodu na elektromobily bude připraven koncem této dekády, pokud to tržní podmínky dovolí. K tomu potřebuje vyprodukovat kapacitu baterií více než 200 gigawatthodin. Vzhledem k tomu plánuje společně s partnery vybudování osmi továren na výrobu baterií. Polovina z nich by měla být v Evropě.

„Tato investice představuje strategický milník na naší cestě k uhlíkové neutralitě,“ uvedl v pátečním prohlášení generální ředitel Daimler Ola Kallenius. „Toto nové partnerství nám umožní zajistit dodávky, využívat výhody úspor z rozsahu a poskytovat našim zákazníkům špičkovou technologii baterií.“

Akcie společnosti Daimler s tickerem DAI na německé burze aktuálně posilují o 0,5 %.

 

Zdroj: Bloomberg, Daimler, ACC

Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.