Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Medtronic s lepšími tržbami i ziskem

23.08.2011 | 14:28 0 Komentářů

Americký výrobce zdravotnické techniky Medtronic (MDT) zaznamenal v prvním kvartálu fiskálního roku 2012 pozitivní hospodářské výsledky.

Tržby zanechaly dobrý dojem, když se 7 % meziročním růstem na 4,05 mld. USD překonal tržní konsensus ve výši 3,98 mld. USD.

Čistý zisk (před zahrnutím mimořádných položek) na tom byl podobně a to i přes skutečnost, že meziročně byl zaznamenán mírný pokles na 845 mil. USD (0,79 USD na akcii). Analytické odhady však očekávaly pouze 838 mil. USD (0,79 USD na akcii).

Po zohlednění vlivu jednorázových položek je však výsledek horší, dosažených 821 mil. USD zaostává za 834 mil. USD, které očekávala investorská veřejnost.

Hospodářským výsledkům výrazně pomohl vývoj na zahraničních trzích podpořený oslabeným dolarem. Medtronic generuje v zahraničí téměř polovinu svých tržeb. Výnosy na rozvíjejících se trzích vzrostly o 30 %. V rámci společnosti se dobře vedlo kardiovaskulární divizi, jejíž výnosy vzrostly o 9 % a která generuje více než polovinu tržeb celé společnosti. Ještě lépe na tom byla menší divize věnující se rehabilitační technice.

Společnost po zveřejnění výsledků povrdila svůj výhled pro tržby a zisk na tento rok.
U analytiků před zveřejněním výsledků mírně převládala nákupní doporučení.

Akcie společnosti včera oslabily o 0,35 % na 31,18 USD.

Zdroj: Bloomberg, Medtronic

Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.