Pátek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

Medtronic obdržel povolení k prodeji nového typu neurostimulátoru

09.01.2020 | 16:05 0 Komentářů

Výrobce zdravotnických zařízení Medtronic obdržel povolení k prodeji nového typu neurostimulátoru na půdě EU. Toto zařízení je jediné svého druhu, jenž bude na tamějším trhu dostupné. V západní Evropě se jeho uvedení chystá 15. ledna.

Společnost Medtronic která se zabývá výrobou zdravotnických zařízení, dnes dostala povolení k prodeji „hlubokého mozkového neurostimulátoru“ (DBS) v Evropské unii. Bude se tak jednat o jediný neurostimulátor tohoto typu na trhu evropské unie. Zařízení je vybaveno technologií, která umožňuje snímat a nahrávat mozkové signály během léčby pacientů s neurologickými mozkovými poruchami jako je například Parkinsova choroba. BrainSense (výše zmiňované zařízení) umožní lékařům monitorovat konkrétní mozkové signály a porovnat je s nahranými daty různých symptomů nebo vedlejších efektů asociovaných s jejich chorobou či užíváním léků. Zařízení dostalo povolení k prodeji na půdě EU za účelem jeho použití u pacientů se symptomy Parkinsonovy choroby, tremoru, dystonie, epilepsie a obsedantně kompulzivní poruchy. Momentálně se zařízení dále podrobuje zkoumání ze strany úřadu pro kontrolu potravin a léčiv.

Ukázka neurostimulátoru Percept PC; zdroj: Medtronic plc

„Je dokázáno, že DBS výrazně zlepšuje motorické funkce lidí s Parkinsonovou chorobou v porovnání se standardní medicínou. Se současně dostupnými zařízeními jsou lékaři odkázáni na činění rozhodnutí na základě klinických zhodnocení a informací, které sdělí pacient,“ uvedl vedoucí sekce pohybových poruch nemocnice Charité University Hospital v Berlíně.

Zařízení bude dostupné v západní Evropě od 15. ledna a uvedení v dalších částech Evropy bude záležet na tamějších regulacích.

Akcie Medtronic (MDT) posilují o 1,05 % na 117,72 USD.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.