Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Mediální skupina CETV získala souhlas regulátora s prodejem chorvatských aktiv

23.07.2018 | 17:12 0 Komentářů

Mediální skupina Central Media Enterprises, známá také pod zkratkami CME a CETV, ve čtvrtek oznámila získání souhlasu regulátora s prodejem chorvatských aktiv společnosti.

Mediální skupina CETV ve čtvrtek uvedla, že získala souhlas s prodejem chorvatské společnosti Nova TV slovinské společnosti Slovenia Broadband ze skupiny United Group. Dokončení transakce očekává do konce července.

CETV společnosti United Group za 145 mil. EUR zamýšlí prodat také svá slovinská aktiva, zatím však čeká na souhlas slovinského regulátora. V první polovině července oznámila, že prodej svých chorvatských a slovinských aktiv rozdělí na dvě nezávislé transakce.

Společnost prostředky ve výši přibližně 85 mil. EUR využije ke splacení dluhu ve výši 40,8 mil. EUR se splatností v roce 2019, splátka další jistiny ji tak čeká až v roce 2021.

„Získání finálního souhlasu s prodejem našich chorvatských aktiv nás extrémně potěšilo a jedná se o důležitý krok k realizaci našich plánů na snížení zadlužení. Prostředky budou ihned využity na splacení dluhu, kompletně pokryjí splacení nejbližší tranše a přispějí k přibližně 25% poklesu hrubého dluhu od začátku roku. Nadále spolupracujeme se slovinskými regulátory, abychom dokončili prodej i tamních aktiv. Prostředky z tohoto prodeje hodláme také použít na snížení dluhu,“ uvedl výkonný ředitel Michael Del Nin.

Mediální skupina CETV zítra ráno představí výsledky za 2Q 2018.

Akcie CETV (BAACETV) dnes v Praze uzavřely o 0,2 % níže na 87,4 Kč, v USA (CETV) rostou o 1,3 % na 3,95 USD.

Zdroj: Central European Media Enterprises

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.