Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Měď na Comexu opět oslabuje

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Dočasný nárůst ceny zaznamenal v průběhu včerejší elektronické obchodní seance na burze Comex division New York Mercantile Exchange nejaktivnější červencový futures kontrakt na měď. Příčinou byly zprávy o snižujících se globálních zásobách tohoto kovu. Podle těchto klesly zásoby evidované burzou v Shanghaji v minulém týdnu již počtvrté za sebou. Jednalo se o největší týdenní pokles za poslední 2 měsíce. Snížení objemu o 5,1 % zaznamenaly v měsíci květnu také zásoby monitorované burzou London Metal Exchange, kde se jednalo o třetí po sobě jdoucí měsíční pokles.
Futures na měď s červencovým termínem dodání posílil v průběhu včerejší elektronické seance na burze Comex o 1,2 % na 314,20 centů za váhovou libru.
Průběh dnešní obchodní seance je naopak ve znamení poklesu ceny zmíněného futures kontraktu, a to o 8,20 centů na 302,25 centů za váhovou libru. Příčinou je květnové zpomalení růstu průmyslové výroby v Číně, jež je největším spotřebitelem zmíněného kovu na světě a dále klesající objem transakcí na trhu s nemovitostmi tamtéž.
and#160;

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.