Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Měď na 20-ti měsíčním maximu

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Na úroveň dvacetiměsíčního maxima posílila v rámci poslední obchodní seance na burze Comex division New York Mercantile Exchange cena nejaktivnějšího květnového futures kontraktu na měď. Důvodem byly spekulace, podle nichž růst průmyslové výroby v Číně a Spojených státech povede ke zvýšení poptávky po zmíněném kovu, používaném ve velké míře ve stavebním i automobilovém průmyslu. Podle vládních dat, uveřejněných v Hong Kongu, zaznamenala tovární aktivita v Číně v měsíci březnu první nárůst za dobu posledních dvou měsíců. Míra zrychlení byla dále zaznamenána také u tovární produkce ve Spojených státech, a to nejsilnější od července roku 2004. Růst ceny mědi byl dále podpořen posílením amerických akciových titulů a naopak oslabujícím americkým dolarem.

Futures na měď s květnovým termínem dodání posílil v rámci poslední obchodní seance na burze Comex o 3,05 centů (0,9 %) na uzavírací cenu 358,40 centů za váhovou libru.

Stejným směrem pokračuje vývoj ceny zmíněného futuru také v rámci dnešní obchodní seance, konkrétně o 2,95 centů na 361,35 centů za libru.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.