Neděle 20. června. Svátek má Květa.

McDonald’s kvůli zhoršeným podmínkám na trhu práce zvýší hodinové sazby

13.05.2021 | 15:23 0 Komentářů

Největší fastfoodový řetězec s logem zlatého obloučku zvýší hodinové mzdy svým zaměstnancům, čímž reaguje na již velmi vypjatý pracovní trh v prostředí amerických restaurací, který ještě více ovlivnila zdravotní pandemie.

McDonald’s navýší mzdy průměrně o 10 %, nejnižší sazby se tak budou pohybovat v rozmezí 11-17 USD, pro manažery restaurací vzroste sazba na 15-20 USD v závislosti na lokaci. Po dokončení navýšení mezd bude průměrná hodinová mzda činit 13 USD, do konce roku 2024 pak 15 USD, uvedl McDonald’s.

Ke zvýšení odměn zaměstnancům došlo ve stejný týden, co restaurace Chipotle Mexical Grill (NYSE: CMG) oznámila, že zvýší průměrnou hodinovou sazbu na 15 USD. Restaurace trpěly nedostatkem pracovních sil již před začátkem pandemie, od minulého roku tak došlo pouze k jeho prohloubení.

Navýšení mzdy se nebude týkat franšíz, ale pouze restaurací, které vlastní sama společnost, tedy přibližně 650 stanic s rychlým občerstvením.

Akcie McDonald’s (NYSE: MCD) v premarketu klesají o 0,56 % na 226,66 USD. Na trhu RM-SYSTÉM (RMS: BAAMCDOC) akcie klesají o 2,36 % na 4798 Kč.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.