Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Matka Googlu Alphabet reportovala zisk za 1Q FY 18 nad odhady

24.04.2018 | 13:55 0 Komentářů

Matka Googlu Alphabet reportovala zisk i celkové tržby za 1Q FY 18 nad odhady. Čistý zisk meziročně poskočil o 73 %.

Výsledky Alphabet (GOOG) za 1Q 2018
  1Q 2018 *Konsensus 1Q 2018 1Q 2017
Tržby (mld. USD)  24,86 24,27 20,12
Čistý zisk (mld. USD) 7,00  5,43
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) 9,97 9,30 7,73

 * Konsensus Bloomberg

Výsledky výrazně nad konsensem

Matka Googlu, společnost Alphabet, reportovala včera po uzavření trhu výsledky za první kvartál fiskálního roku 2018. Celosvětový gigant vykázal za první tři měsíce tohoto roku výsledky výrazně nad odhadem analytiků, když konsensus agentury Bloomberg s přehledem společnost překonala jak na úrovni celkových tržeb, tak i ziskovosti.

Celkové tržby v meziroční komparaci poskočily o výrazných 24 %, když nadále benfitovaly z rostoucího mobilního vyhledávání reklam na videoportálu Youtube. Celkové reportované (ne porovnatelné) tržby firma vykázala ve výši 31,15 miliard dolarů.

Ziskovost v čistém vyjádření meziročně vzrostla ještě výrazněji, konkrétně o 73 %. To je výrazně vyšší číslo, než jaké očekávali analytici v konsensu (Bloomberg).

Nové investice

Naopak pokles skupina zaznamenala co se týče ukazatele provozního ziskového rozpětí, které pokleslo o 5 procentních bodů z předchozích 27 % na 22 %. Tento pokles reflektuje výrazné navyšování investic do nových businessů ze strany společnosti. Investice směřují zejména do odvětví hardwaru a cloudu.

Hrozba mírného poklesu výnosů z reklamy z titulu zavedení GDPR

Někteří z analytiků upozorňují, že v tomto roce by mohlo dojít k poklesu zájmu o reklamu, když zadavatelé budou muset nově vyhovět směrnici EU o ochraně osobních údajů GDPR. Důvodem k poklesu výnosů z reklam by mohl být zejména fakt, že někteří uživatelé budou díky nové směrnici odmítat cílovou reklamu. K výraznému vlivu do celkových tržeb by však podle analytiků dojít nemělo.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Alphabet v pre – marketu oslabuje o 0,42 %.

 

Zdroj: The Financial Times, Bloomberg, Alphabet

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.