Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

MasterCard o třetinu zvýšil zisk a překvapil trh

03.08.2011 | 15:10 0 Komentářů

Americký zprostředkovatel platebního styku MasterCard (MA) v druhém čtvrtletí potěšil investory, když zaznamenal výrazný meziroční růst účetních ukazatelů poháněný většími jarními útratami amerických spotřebitelů a dynamickým růstem na rozvíjejících se trzích.

Tržby se zvýšily o 22 % na 1,67 mld. USD, trh očekával pouze 1,55 mld. USD.

Čistý zisk (před zahrnutím mimořádných položek) zaznamenal ještě výraznější vzestup, když se zvýšil o třetinu na 608 mil. USD a výrazně tak překonal analytické odhady, které v průměru počítaly s 546 mil. USD.

Firemní strategie se zaměřuje na expanzi a rozšíření tržního podílu jak na domovské půdě v USA, tak v globálním měřítku především na rozvíjejících se trzích.

V USA chce MasterCard získat větší tržní podíl, pomoci mu v tom mají nové regulace a legislativa týkající se kreditních karet, která ohrožuje dominantní postavení konkurenční společnosti Visa (V).

Ekonomická slabost USA a jejich pochmurná budoucnost nutí MasterCard koncentrovat se na růst podnikatelských aktivit v zahraničí, především na již zmíněných rozvíjejících se trzích. Tato oblast pomáhá MasterCard udržovat míru růstu výnosů výše, než je globální růst spotřebitelských výdajů, společnost generuje více než polovinu svých příjmů v zahraničí.

U analytiků převládal optimismus a nákupní doporučení mírně převažovala nad prodejními.

Akcie společnosti na výsledky v předobchodní fázi reagují růstem o 3,19 % na 308,01 USD.

Zdroj: Bloomberg, MasterCard

Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.