Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Market Preview

01.06.2011 | 12:57 0 Komentářů
Noční obchodování na devizových trzích: USD obchoduje níže

USD se dnes vůči EUR obchoduje níže vzhledem k očekávání trhu, že zpráva, kterou dnes zveřejní společnost Automatic Data Processing Inc., ukáže, že americké firmy přibraly v květnu méně zaměstnanců. Dále trh předpokládá, že další dnes očekávaná zpráva uvede, že podnikový index ISM v USA v květnu klesl na nejnižší úroveň od října 2010.

JPY se vůči USD obchoduje o 0,3 % výše.

V 6 hod. se EUR vůči USD obchodovalo o 0,3 % výše, a to v kurzu 1,4433 USD, zatímco GBP se vůči USD obchodovala o 0,2 % výše, konkrétně za 1,6477 USD. EUR se vůči GBP obchoduje o 0,1 % výše, tedy za 0,8760 GBP.

AUD se vůči USD obchoduje o 0,7 % výše, zatímco CAD se vůči USD obchoduje o 0,1 % výše.

Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou níže

Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou na nižších úrovních. Očekává se, že FTSE 100 otevře o 5 bodů níže.

Investoři očekávají index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru, peněžní zásobu M4, schválené hypoteční úvěry a čistou zadluženost spotřebitelů.

Co se týče hospodářských výsledků, dnes je mají oznámit společnosti Northumbrian Water Group, May Gurney Integrated Services, Volex Group, Acal a Topps Tiles.

Společnost Anglo-American varuje, že plánovaný program Austrálie na snížení emisí uhlíku by mohl do roku 2020 celé odvětví přijít cca na 25 mld. USD, snížit těžbu uhlí a vyústit v 13% propad investic do těžebního průmyslu.

Společnost BHP Billiton vyhrála daňový spor s australským daňovým úřadem o svůj původní železářský projekt, jehož výsledkem je sleva na dani ve výši přibližně 580 mil. USD, kterou společnost podle plánu promítne do výsledků hospodaření za červen 2011.

Chilský konglomerát Quinenco potvrdil, že realizoval koupi aktiv Royal Dutch Shell zhruba za 633 mil. USD.

Deník Financial Times přinesl zprávu, že společnost Xchanging prodala svoji americkou divizi zabývající se odškodněním pracovníků společnosti Sedgwick Claims Management Services přibližně za 23 mil. GBP.

Asijské akciové trhy: smíšené obchodování

Dnes ráno bylo obchodování s akciemi na asijských trzích smíšené.

V Japonsku se akcie společností Nintendo a Nikon Corporation obchodují výše. Chubu Electric Power se zase obchoduje níže poté, co makléřská společnost snížila rating jejích akcií z

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.