Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Market Preview

09.06.2011 | 11:24 0 Komentářů

Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výše
EUR se dnes ráno obchoduje vůči USD výše, neboť Forex ovládají spekulace, že Evropská centrální banka dnes naznačí zvýšení úrokových sazeb příští měsíc. Trh kromě toho očekává, že dnes zveřejňovaná makrodata odhalí dubnové prohloubení obchodního deficitu USA, a to v nejvyšší míře od června 2010.

JPY se vůči USD obchoduje o 0,2 % níže.

V 6 hodin ráno se EUR obchodovalo vůči USD o 0,3 % výše při kurzu 1,4621 USD, zatímco GBP zůstala vůči USD téměř beze změny na 1,6410 USD. EUR se vůči GBP při kurzu 0,8910 GBP obchodovalo o 0,2 % výše.

AUD se vůči USD obchodoval na burze o 0,3 % níže poté, co makrodata vykázala nižší přírůstek pracovních míst v australské ekonomice, než se za květen očekávalo.

Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou níže
Britské trhy otevřou pravděpodobně níže, index FTSE 100 se při otevření očekává níže o 9 bodů.
Investoři očekávají rozhodnutí BoE o úrokových sazbách, údaje o obchodní bilanci a zjevné obchodní bilanci.
Hospodářské výsledky by dnes v průběhu dne měly zveřejnit společnosti Home Retail Group, Halfords Group, Wincanton, API Group a IG Group Holdings.
Podle informací společnosti BHP Billiton zaměstnanecké odborové svazy v šesti z jejích australských uhelných dolů ohlásily na příští týden plánovanou sérii šestihodinových stávek.
Akcionáři společnosti ENRC hlasovali proti znovuzvolení seniorního nezávislého člena představenstva Sira Richarda Sykese a jeho stávajícího kolegy Kena Olisy.
CEO společnosti BP Bob Dudley oznámil, že s ohledem na problémy s infrastrukturou dosáhne ke konci dekády produkce v Iráku pouze poloviny oficiálního vládního cíle.
CEO společnosti Barclays

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.