Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Maloobchodní tržby opět rostly

04.07.2013 | 09:35 0 Komentářů

Sezónně očištěné maloobchodní tržby včetně motoristického segmentu v květnu překvapivě vzrostly meziměsíčně o 1,7 % a meziročně očištěné o počet pracovních dní rostly o 1,2 %. Při meziročním srovnání počítal analytický konsensus dle agentury Bloomberg s poklesem o 0,8 %. Nejvyšší analytický odhad byl stanoven na stagnaci.

Na růst tržeb působil při stejném počtu pracovních dní letos i loni více motoristický segment než samotný maloobchod.
Sezónně očištěné tržby za prodej a opravy motorových vozidel vzrostly meziměsíčně o 1 %, meziročně o 3,8 %. Maloobchodní tržby včetně prodeje pohonných hmot se zvýšily meziměsíčně o 2,3 % a meziročně o 0,2 %. Tržby za prodej nepotravinářského zboží meziročně vzrostly o 1,4 %, naopak za pohonné hmoty (-2,9 %) a potraviny (-0,3 %) poklesly.

Nejrychleji rostl prodej přes internet nebo zásilkové služby (+22,7 %). Růst zaznamenal také maloobchod s výrobky pro kulturu, sport a rekreaci (+7,1 %) s počítačovým a komunikačním zařízením (+6,6 %) a s textilem a obuví (+6 %). Prodeje klesaly nadále ve specializovaných prodejnách potravin (-6,7 %), u farmaceutického, zdravotního a kosmetického zboží (-3,6 %) a výrobků pro domácnost (-2,6 %).

Zdroj: ČSÚ, Bloomberg

Lukáš Brodníček
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.