Pondělí 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Makroekonomický výhled: Spotřebitelská důvěra (Německo), dvoutýdenní repo sazba (ČR), HDP (USA)

20.12.2021 | 17:01 0 Komentářů

Ve středu je na středečním programu repo sazba v České republice a data o americkém HDP, rovněž se spotřebitelskou důvěrou. Ve čtvrtek se dozvíme počet nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA.

Úterý bude ve znamení spotřebitelské důvěry GfK v Německu, která by v lednu měla být na -2,7 b. při očekávání -1,6 b.

Ve středu se dočkáme údajů ohledně dvoutýdenní reposazby v České republice. Oproti předchozí hodnotě 2,75 % se předpokládá nárůst o 0,75 p.b. na 3,5 %.

Na programu jsou také revidovaná data o vývoji amerického HDP ve 3Q, které by se podle odhadů neměly oproti dříve uvedeným hodnotám změnit. Ve druhém kvartálu HDP rostl o 2,1 %. Růstu HDP zabraňují především problémy v dodavatelském řetězci. Analytici očekávají, že ekonomika se ve 4Q odrazí zpět na 7,2 % a poroste rychlým tempem 5,2 % v 1. pololetí 2022.

Dozvíme se rovněž údaje o spotřebitelské důvěře, jejíž poklesy kvůli variantám Delta a Omicron zatím nezpůsobily omezení ve výdajích. Bude důležitější sledovat klíčové detaily o prosincových datech z trhu práce.

Ve čtvrtečních odpoledních hodinách budou zveřejněna data o nezaměstnanosti v USA. Očekává se, že k 18. prosinci růst nových žádostí o podporu nezaměstnanosti zpomalí z předchozí hodnoty 206 tis. na 205 tis. Pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 11. prosinci dle odhadů poklesnou z 1845 tis. na 1835 tis.

Zdroj: Bloomberg

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.